Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey,
Dünyanın en güzel sesinden
En güzel şarkıyı dinlemek gibi birşey...
Fakat artık ümit yetmiyor bana,
Ben artık şarkı dinlemek değil,
Şarkı söylemek istiyorum.

6.7.10

Yurdum ihtimalleri ve insanları ..

( neden bu fotoğrafı koydum bilmiyorum )

 • Nazım Hikmetin güzel bir şiiri vardır şöyle der bir yerinde  ' memleket mi yıldızlar mı gençliğim mi daha uzak ? '   Teknik olarak yıldızlar , prensip olarak gençliğim , kilometre olarak memleket daha uzak diye bir cevap verip bu konuya bir açıklama getirmek istedim.

 • Senaristlerimiz neden hep kapıcıları gerçek hayatta olmayacak kadar neşeli, eğlenceli, yer yer arızalı ama illaki komik olacak şekilde tasvir etmişlerdir.Madem kapıcısın o zaman rol çalacaksın apartmandaki hayattan diye bir kural mı var ? İnsan bazen kapıcı Caferi özlüyor.


 • " Kardeş bende tam seni arayacaktım... "  İşte ben bu sözün hastasıyım arkadaş. Ya doğru bile olsa ne kadar yalan duruyor di mi ? Bende tam seni arayacaktım deyin bakın göreceksiniz karşınızdaki insanın o müstehzi gülümsemesini. İnanmayacaktır size, çünkü harbiden çok yalan kokar bu söz.

 •  Bir ara  M. Ali Erbil'in  " alo .. Adapazarı çık aradan "  diye bir lafı vardı baya da meşhur olmuştu sonra unutuldu gitti. Yazık.

 • Şiir yazan herkes çayı severmiş gibi geliyor bana.

 • Cemal Süreya'nın soy ismindeki ikinci  ' y ' harfinin kiminle iddaya girerek kaybettiğini bilen yok mu ? 

 • Bülent Ersoy karlı kayın ormanını söylerken  " ben ordan geçerken biri, amca dese gir içeri " dizesindeki amca kısmını es geçiyor mudur ? ( sözgelimi müslüm baba paramparçayı söylerken telesekretere konuşamayanlardanım kısmını söylemez mesela. Kimyası tutmaz. )


öyle işte ..

2 yorum:

 1. 2inci maddede kural yerine n'li yazmışsın. .)

  İddaa'yı kaybettiği şahıs;
  Sezai Karakoç idir.
  Kaynak;
  http://depkac.com/murekkep-hokkasi/9071-cemal-sureya/
  cavanagh adlı üyenin yorumu.

  YanıtlaSil

Ellerinizden öper :)