Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey,
Dünyanın en güzel sesinden
En güzel şarkıyı dinlemek gibi birşey...
Fakat artık ümit yetmiyor bana,
Ben artık şarkı dinlemek değil,
Şarkı söylemek istiyorum.

23.3.14

Abilerin abisi Murat Gürman

Hayatta işimden önce en önemli şeyin her zaman patronum olduğunu düşündüm. Aslında bunu düşünmeme sebep kendi patronum. Patron dediğime bakmayın abilerin abisidir kendisi. Görüp görebileceğiniz en iyi ' üst ' tür. Yeri geldimi kızar, bağırır ama bağırırken bile dudakları titrer. İyi gününüzde de kötü gününüzde de yanınızda olur hep. Eski sevgiliniz yeni birini bulduğunda ne kadar ' şimdi elele geziyolardır, acaba napıyolardır ki, sen de çalışıyosun işte onlar beraberken ' dese de bilirim ağlamıyım diye tesellinin en büyüğünü eder. Kalbi o kadar tertemiz ki, diğer insanlardan çok rahat sevebilirsiniz onu. Daha önce birinin hastalığı için istediğiniz izinlerden dolayı, tekrar izin istemeniz gerektiği zaman telefonu ' yine kim hasta, yoksa bu sefer de sen mi hasta oldun ? Tamam tamam gelme yarın gelirsin ' diye açar ve doğru düzgün konuşmanıza bile müsade etmez. Bilir çünkü kimse için değil, sırf ona laf söylemesinler diye bile gelirsiniz işe. Ama o yine de izin verir. Genelde ' Gerizekalı ' der yakın olduklarına. Ama öyle dediğine bakmayın, öyle sever o. Kendisinin ham maddesi samimiyetten gelmektedir çünkü. Nereye giderseniz gidin sizi biraz mahçup eder. Çünkü hesabı genelde kendisi öder. Yani manen borçlandığınız yetmiyormuş gibi maddi olarakta borçlanırsınız. Yan odasında eğer o çalışırken çok gülerseniz duvara vurup uyarır, sonra hızını alamayıp yanınıza gelir ' yavaş gülün lan çalışıyoruz ' der. İş'te boş vakit bulunursa genelde onun odasında toplanılır. Küçük bir piknik ortamı dizayn edilir. Sürekli diyete girer ama etçil olduğu için genelde o diyet bozulur. Sayemde tarçınlı su içmişliği bile var. Ama korkmayın diyete yine başlar. Genelde ekibi kızlardan oluştuğu için kız muhabbetlerine ve dedikoduya alışıktır. Sigaradan nefret eder. İçiyosunuz diye de bir ton laf söyler. Bilgisayarının altına soğutucu olarak bardak altlığını koyar. Haberden nefret etse de medya sektörüne girdiğinden beri ' haber ' peşini bırakmamıştır. Program insanıdır ama kendisi. Bir şeye sinirlenmişse, konuyla alakalı olup olmaması önemli değil, gözü kimi görürse ona kızar ama sonra hemen geçer. Anlarsınız zaten bişey söylemezsiniz. Bilirsiniz çünkü kalbini, içini, kafasından geçenleri. Her cuma " masamı yerinde istiyorum yoksa ... " şeklinde tehditler savurur. Masasına aşık bir adamdır kendisi. Kızı var  Ela. Dünyalar tatlısı. Küçücük minnoş bir şey. Sevgi abla var eşi. Çok sever kendisini. Çokta sıcak kanlıdır tatlıdır. Tıpkı kendisine benzer aileside. O yüzden iş yerinde de aile gibi olursunuz onunla. Çünkü aile kavramını çok iyi bilir.

İşin özü bal gibi bi adamdır Murat abi.
Şartlar itibariyle bi eksiklik yaratıp gitti bir kaç gün önce. GS TV de başladı. Giderken hem sevindik hem de çok üzüldük. Ağlamadık ama ağlamaktan beter olduk. O da anlamış olacak ki pek bozuntuya vermedi. 

Şimdi Murat abiye sesleniyorum, 
olaki yeni ekibini bizden daha çok seversen kan çıkar.
Senin gibi patron görünümlü ama özünde abiden daha öte birini bulamicam diye çok üzülüyorum. Sektörü bırakası geliyo insanın diğer patron bozuntularını gördükten sonra.

Vedalardan hoşlanmam.

Ve son olarak, 

En çok biz severiz seni.


Murat Gürman'a saygı sevgilerimle.
Canım abim.


Not: cuma günü masanı yerine getirtmedim. Sırf sen yoksun diye.

1 yorum:

Ellerinizden öper :)