Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey,
Dünyanın en güzel sesinden
En güzel şarkıyı dinlemek gibi birşey...
Fakat artık ümit yetmiyor bana,
Ben artık şarkı dinlemek değil,
Şarkı söylemek istiyorum.

28.9.12

Rengi olmayan İstanbul

Ufak ufak değişiklikler oluyor hayatımda.Başka bir şehirde yaşamanın verdiği korkuyla çıkıyorum biraz da yola.Kocaeliden bıktığım gerçeği vardı aylar öncesinde.Bazen gerçekten bıktığım oluyor, olmuyor değil. Ama sevinciyle üzüntüsüyle bunalmışlığıyla geçen bi 20 seneyi birden ardında bırakmaya kıyamıyor insan. Üstelik burası sandığınızdan daha küçük bir yer.Herkesi herkesi tanır.Esnaflar, gölcük çarşısı ailenizdir.Adım başı uğramanız gereken dükkanlar, insanlar vardır.Her şey elinizin altıntadır üstelik.ekmek almak için uzun bi yol yürümezsiniz.Aynı sokakta 12 berberin olduğu bir yerden bahsediyorum.Bi caddeye 15 sokak çıkar burda.

Gideceğim yerden korkuyorum evet.Bu kadar küçük bir yerde doğup büyümüş biri olarak trafiğin hiç eksilmediği, gerekli gereksiz bütün insanların sanki bir anda sokağa çıktığı bir yere gitmek zor geliyor.Evet İSTANBUL' dan bahsediyorum.Çoğu insanın vazgeçemediği, herkesin farklı ve içler acısı bi hikayesinin olduğu İstanbuldan.Şiirlere konu , yazarlara da ilham olan bir kentten bahsediyorum.

En azından yalnız olmadığımı biliyorum.En yakın arkadaşlarımla birlikte yaşicam İstanbulu.İçim rahat biraz da olsa.Üstelik birde haylaz mı haylaz sevgilim var.İstanbulu sevmeme sebep olan adamdan bahsediyorum tahmin etmişsinizdir herhalde.Ben o pek sevgili Beykent Üniverstesinden mezun olurken de umarım yanımda olur.

Hem yanımda
Hem aklımda
Hem kalbimde..


Şimdilik diyeceklerim bu kadar.
Esen kalın.

2 yorum:

  1. İstanbullu olarak bende her zaman kocaeli'ye aşık kaldım üniverste eğitimini komşu ilceniz karamürsel'de aldım her zaman sevdim oraları her zaman hayran kaldım gölcük'ede gelmişliğim var hoş anılarım hatıralarım var sanki kendimi gördüm ;)

    YanıtlaSil
  2. Çok sevindim beğenmenize :) küçük sevimli bir kent ne de olsa sevilmicek gibi değil :)

    YanıtlaSil

Ellerinizden öper :)