Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey,
Dünyanın en güzel sesinden
En güzel şarkıyı dinlemek gibi birşey...
Fakat artık ümit yetmiyor bana,
Ben artık şarkı dinlemek değil,
Şarkı söylemek istiyorum.

30.12.10

Bağımsız Türkiye !


Devleti yönetmeye , idare etmeye çalışıyormuş gibi görünüp , yolsuzluklarla, ırk çatışmalarıyla ve bölücülüğüyle vatan içinde iç savaşa sebep olan şerefsizin( r.t.e ) ve yandaşlarının , zamanında Deniz Gezmiş - Yusuf Aslan - Hüseyin İnan gibi bir çok devrimcinin ülkesi için bağımsızlık savaşı verdi diye acımasızca ölüme mahkum edildikleri gibi , o şerefsizlerde edilmelidir !

İdam cezaları o zamanlar senato tarafından onaylanmak zorundaydı. İsmet İnönü "siyasi suçlar idamla cezalandırılmamalıdır" diyerek Bülent Ecevit ile birlikte red oyu kullanır. AP genel başkanı Süleyman Demirel ise infazdan yana oy kullanır. Olaydan 15 yıl sonra, Süleyman Demirel bir gazeteciye verdiği demeçte idamlar için : " soğuk savaşın talihsiz olaylarından biri " yorumu yapar. Mahkumların özür dilemesi istenir. Hiç biri yaptıklarından özür dilemez. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay ise idamları Onaylar.

Siz ki ülkenin bağımsızlık düşüncesine göz yumdunuz..
Yaptığınız yolsuzluklar, Türk vatandaşının yediğiniz hakları, vatanın ve Türk insanının bağımsızlığını ve laikliğini engellemeye yönelik yapılan onca hareket , hatta ve hatta vatan içinde sebep olacağınız iç savaşların hepsi bir gün geri dönecektir !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ellerinizden öper :)